Okulumuza teşvikli öğrenci kabul edilmektedir.

Yağmur Anaokulu & Kreş Hakkında

1- Okul öncesi eğitim iki okul yılına denk gelecek başarı farkı oluşturuyor
2- 2-3 yaşlarında bir çocuğun beyni bir profesöre göre üç kat daha aktiftir.
3- 0-3 yaş döneminde insanın ahlakı özelliklerinin temeli atılır.Bu dönemde çocuk doğru ve yanlış kavramını bilmez,ama çevresinde gördüklerini şuuraltına yerleştirir.
4- 3-6 yaş arası bilimsel olarak eğitim yaşıdır.Yapılan araştırmalara göre,okul öncesi eğitim alan çocuklar ilkokulda okuma yazmayı bu eğitimi almayan çocuklardan %100 daha hızlı öğrenmekte ve bu öğrenme hızı yaşam boyu sürmektedir.
5- Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin üçte ikilik bölümü 0-4 yaş arasında tamamlamaktadır.Erken çocukluk dönemindeki deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyicidir.
6- Çocuk dünyaya gelişinin ilk 3 yılında olağanüstü bir gelişme sergiler.Bebekler bağlantı için hazır konumda olan yaklaşık 100 milyar sinir hücresi ile doğarlar.İnsan yaşamının ilk yıllarında,beynin kabuk bölgesinin her santimetre karesinde saniyede30.000 bağlantı oluşur.Beynin kabuk bölgesi çocukların doğuştan bahşedilen muhteşem bir yapıdır
7- Gelişmeye en yakın beyin çocukların beynidir.Beynin beslenmesi için oksijen ve şeker dışında başka beslenme kaynaklarına da ihtiyacı vardır.Bu kaynaklar bebeğin bedeninin dışında yakın çevresinden gelen 5 duyu organı kanalı,bilgi ve deneyim sunan ses,ışık,koku ile dokunuştur.Bunların uygun zamanda ve yeterli düzeyde olması halinde beyin zeka ve bunların bileşkesi olan yeteneklerin üst sınırına hiçbir zaman ulaşamayacağı büyük bir olasılık düşünülmektedir.
8- Japonya da eğitim bakanlığının gözetiminde olan anaokullarında 3-5 yaşındaki çocuklara günde 5 saat eğitim verilmektedir.
9- Gelişmiş ülkeler,eğitimin çocuğun doğumuyla başlayan bir süreç olduğunun çoktan bilincinde;  hatta 50-60 yıldır ulusal eğitimi 7 yaşında değil 0-3 yaşında başlatılıyor.
10- 3 yaşına kadar bir çocuğun beyni bir yetişkinden 2.5 kat daha fazla çalışır,6 yaşına kadar bir profesörden 2 kat daha hızlıdır.(RETHİNKİNG THE BRAİN 1997)

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNDE BU KADAR ETKİLİYKEN BİZLERDE ÇOCUKLARIMIZI BUNDAN MAHRUM ETMEYELİM!!!

ÖZEL YAĞMUR ANAOKULU REHBERLİK SERVİSİ

DUYURU & HABERLER

AnaOkulu Kayıtlarımız Başlamıştır

Anaokulu Kayıtlarımız Başlamıştır. Erken Kayıt Fırsatlarınıdan Yararlanın

Teşvikli Öğrenci

Okulumuza teşvikli öğrenci kabul edilmektedir.