Anasayfa » EĞİTİM » Etkinliklerimiz

Yağmur anaokulunda esas sistem çeşitli etkinlikler ve branş dersleri ile zenginleştirilmiştir.

Modern Dans
Müzik ve dans yardımıyla bedenlerini daha iyi tanıyan çocuklar, esnek bir denge ve hareket yeteneğini kazanıyorlar. 

Müzik ve Orff
Evrensel bir dil olan müziğin Matematiksel ritimleri ile kendi ritimlerini karşılaştırarak seslere duyarlılıklarını artırmaya çalışıyoruz.

Ben Sunum Yapıyorum Çocuklarımızın toplum önünde duygularını ifade edebilme ve paylaşmaya yönelik özgüvenin gelişimini destekleyen dersimiz.

Jimnastik 
Bedenlerini hissetmeleri, esneklik kazanmaları, kinestetik yetenekleri göstermeleri ve önemli kas gelişimleri sağlamaları için her sabah yapılan bir etkinliktir. 

Yaratıcı Dırama / Pandomim 
Drama ,küçük bireylere grup içinde kendini bir bütün olarak ifade edebilme imkanı sağlar. Ayrıca kinestetik ve kişiler arası iletişim yeteneklerini geliştiri 

Matematik ve Fen Deneyleri
Matematik yoluyla ; benzerlikler, farklılıklar, azalan artan ilişkiler, parça bütün ilişkileri, olasılıklar gibi analitik düşünmenin temelini oluşturmak, fen deneyleri yoluyla; çocukları evren içinde varlıkların oluş halleri ve biçimlerini,birbirlerine dönüşebilirliklerinin meraklı serüvenine dahil etmek istenmiştir. 

Yaratıcı Düşünme- Problem Çözme
Biriken bilgi ve deneyimleri kullanma, bunlardan yeni bilgiler üretme, mantıksal ve uzamsal yeteneklerini geliştirme, farkındalıklarını artırma, hayal kurmayı işlevsel kılma, bu yaratıcı düşünme ve problem çözme çalışmalarıyla gerçekleşir. İçsel zekâ yetenekleri de deneyimlere desteklenmiş olur. 

Kültür- Sanat Gezileri
Çocuklarımız her ay sinema, tiyatro, sergi, müze, galeri gibi ortamlarda bulunarak sanatı ait olduğu yerde tanırlar ve kültür-sanat dünyasıyla yakından ilgilenme fırsatı bulurlar. 

Mutfak Etkinliği
Bu çalışmayla küçük birey, kendisi ve ailesi için yetişkinle rol değiştirerek mutfakta bir şeyler pişirebilmenin yaratıcı ve üretken taraflarını keşfeder. 

Serbest Zaman Etkinliği
Hikaye Öncesi Etkinliği
Hikaye Etkinliği
Sanat Etkinliği
Müzik Etkinliği
Santranç
Halk Oyunları
Belirli Gün ve Haftalar, Kutlamalar
Lezzet Atölyesi